Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
LUGI GYMNASTIK
UTVECKLING GEMENSKAP GLÄDJE
Bamsegrupper höstterminen 2019

Träningen startar vecka 36

För barn 3-5 år

  • Bamsegympa 1 lördagar 9.00-10.00 Vårfruskolan
  • Bamsegympa 2 lördagar 10.00-11.00 Vårfruskolan 
  • Bamsegympa 3 lördagar 11.00-12.00 Vårfruskolan
  • Bamsegympa 4 lördagar 12.00-13.00 Vårfruskolan
  • Bamsegympa 5 lördagar 13.00-14.00 Vårfruskolan 
  • Bamsegympa 6 tisdagar 17.00-18.00 Lerbäckskolan, sal 42  
  • Bamsegympa 7 tisdagar 17.00-18.00 Hjäruplundsskolan, Hjärup 
  • Bamsegympa 8 onsdagar 16.00-17.00 Karstorpshallen, Lomma


Basgrupper höstterminen 2019

Träningen startar vecka 36

  • 5-6 år 1A  måndagar 17.00-18.00 Järnåkra lilla
  • 5-6 år 1B  tisdagar 17.00-18.00 Lerbäckskolan sal 43
  • 5-6 år 1C lördagar 13.00-14.00 Katedralskolan        
  • 7-8 år 1A lördagar 14.00-15.00 Katedralskolan
  • 7-8 år 1B måndagar 18.00-19.00 Järnåkra lilla
  • 7-8 år 1C måndagar 19.00-20-00 Järnåkra lilla
  • 7-8 år 1D lördagar 11.00-12.00  Hubertusgården
  • 9-10 år 1A söndagar 14.00-15.00 Fågelhallen sal 118
  • 9-10 år 1B lördagar 15.00-16.00 Katedralskolan
  • Vuxengruppen tisdagar 21.00-22.30 Karstorpshallen, Lomma. Inga förkunskaper krävs. Vi anpassar nivån efter deltagarna! Vi kör allt från kullerbyttor till rondater och volter.


Vill du bli tränare, eller hjälpledare i någon av våra grupper, hör gärna av dig till lugigymnastik@gmail.com

Hjälpledarutbildning ges i början varje termin



Fortsättningsgrupper höstterminen 2019
Fortsättningsgrupper nivå 2, se Träningsstege »
Träningen startar vecka 36

  • 5-6 år 2A tisdagar 18.00-19.00 Lerbäck, sal 43
  • 5-6 år 2B tisdagar 18.00-19.00 Lerbäck, sal 42   
  • 5-6 år 2C lördagar 13.00-14.00 Katedralskolan          
  • 5-6 år 2D lördagar 10.00-11.00 Hubertusgården
  • 5-6 år 2E söndagar 15.00-16.00 Karstorpshallen, Lomma
  • 7-8 år 2A söndagar 10.00-12.00 Lerbäck, sal 43             
  • 7-8 år 2B lördagar 14.00-16.00 Hubertusgården
  •  7-8 år 2C lördagar 10.00-12.00 Lerbäck, sal 43 
  • 7-8 år 2D onsdagar 17.00-18.30 Karstorpshallen, Lomma
  • 7-8 år 2E lördagar 12.00-14.00 Lerbäck, sal 43 
  • 8-10 år 2B pojkar söndagar 11.00-13.00 Katedralskolan
  • 9-10 år 2A söndagar 12.00-14.00 Lerbäck, sal 43 
  • 9-10 år 2B lördagar 16.00-18.00 Katedralskolan
  • 9-10 år 2C onsdagar 16.30-18.30 Katedralskolan
  • 9-10 år 2D söndagar 15.00-17.00 Fågelhallen sal 118
  • 11-12 år 2A lördagar 16.00-18.00 Hubertusgården
  • 11-13 år 2B söndagar 17.00-19.00 Fågelhallen sal 118

Vi behöver alltid hjälp i hallen och är du som förälder intresserad av att bli hjälpledare går det bra att anmäla ditt intresse till lugigymnastik@gmail.com

Tävlingsgrupper höstterminen 2019
Nivå 3 och uppåt, se träningsstege

NIVÅ 3
7-8  3A

TORSDAG

SÖNDAG          

KATTE

KATTE

16:30-18:15

11:00-13:00

8 -9 3AP

TORSDAG

SÖNDAG



HUBBE

118




16:30-18:30

12:00-14:00


9-10 3A
LÖRDAGHUBBE12:00-14:00
SÖNDAGHUBBE13:00-14:30


9-10 3C

ONSDAGKARSTORP17:00-18:30
SÖNDAGKARSTORP         15:00-17:00


10-11 3B

TISDAGKATTE18:30-20:30
SÖNDAGKATTE16:00-18:00

11-12 3D
ONSDAGKATTE18:00-20:00
LÖRDAGKATTE16:00-18:00

11-12 3E
ONSDAGKATTE18:00-20:00
SÖNDAGKATTE13:00-15:00


11-12 3F

TORSDAG

SÖNDAG


13-3A

KATTE

KATTE

18:15-20:15

15:00-17:00

TORSDAGKATTE18:15-20:15

SÖNDAG


14-15 3A

TISDAG

SÖNDAG

KATTE



KATTE

ISKL

13:00-15:00



18:30-21:00

17:00-19:00


NIVÅ 4
8 4A
TORSDAGHUBBE                 16:30-18:30
FREDAG         VIPAN B16:30-18:00
SÖNDAG KATTE09:00-11:00

9 4A
TISDAGKATTE16:30-18:30
TORSDAGVIPAN B16:00-18:30
SÖNDAGFÅGEL10:00-12:30

9 4B
MÅNDAGPRÄSTÄNG18:00-19:30
TISDAG KATTE16:30-18:30
SÖNDAGKATTE09:00-11:00

10 4A
MÅNDAGFÅGEL16:00-18:30
FREDAGPRÄSTÄNG16:00-18:00

SÖNDAG



FÅGEL

118


09:00-11:00

11:00-12:00



10 4B
MÅNDAGVIPAN B17:00-19:30
TORSDAGKATTE16:30-18:15
SÖNDAGFÅGEL 16:30-19:00

10-11 4AP
ONSDAGHUBBE16:30-19:00
FREDAGHUBBE17:00-20:00
SÖNDAG11810:00-11:00

SÖNDAG


11 4B

TISDAG

FÅGEL



VIPAN A

11:00-12:30



16:30-19:00

FREDAG FÅGEL16:00-19:00
SÖNDAGFÅGEL09:00-11:00
SÖNDAG11811:00-12:00

11-12 4F
TISDAGVIPAN A16:30-19:00
LÖRDAG11815:30-18:30
SÖNDAGFÅGEL18:30-21:00

12-13 4C
ONSDAGVIPAN B19:00-21:00
LÖRDAG11813:00-15:30

SÖNDAG


15-17 4D

MÅNDAG

ONSDAG

FREDAG

FÅGEL



118

PRÄSTÄNG

FÅGEL

16:30-19:00



17:00-19:30

18:00-20:00

18:30-21:30


NIVÅ 5 RIKSSTEGEN
12-13 5A        
TORSDAG VIPAN B19:00-21:30
ONSDAGFÅGEL16:30-19:00
ONSDAG11819:00-19:30
SÖNDAGFÅGEL18:30-21:00

12-14 5AP
MÅNDAGFÅGEL16:00-18:30
ONSDAGHUBBE                  18:30-21:00
FREDAGFÅGEL16:00-19:00
SÖNDAG11812:30-14:00

14-16 5B
TISDAGVIPAN B16:30-19:30
FREDAGFÅGEL18:30-21:00
LÖRDAGFÅGEL15:00-18:00

17-20 7C
MÅNDAGFÅGEL18:30-21:30
TISDAG11820:00-21:30

TORSDAG

LÖRDAG


HUBBE

FÅGEL


18:30-21:00

15:00-18:00



NIVÅ SM STEGEN
13 6A
ONSDAG      FÅGEL                    16:00-18:00
ONSDAG11818:00-19:00
TORSDAGFÅGEL16:00-19:00

LÖRDAG

SÖNDAG

FÅGEL

 HUBBE            

09:00-12:00

10:00-13:00


12-13 6B
MÅNDAG      FÅGEL                   18:00-21:00
TISDAGHUBBE17:00-20:00
TORSDAGFÅGEL16:00-19:00
LÖRDAGFÅGEL09:00-12:00

14-18 8A
ONSDAGFÅGEL18:00-21:00
TORSDAGFÅGEL18:00-21:30
LÖRDAGFÅGEL12:00-15:00
SÖNDAGHUBBE14:30-17:30
SÖNDAGHUBBE17:30-20:30

18+
Tisdag     20:00-22:00Fågel grop
Torsdag20:30-22:30  Fågel grop
Söndag20:30-22:30Fågel grop

Träningen i 18+ är inte ledarledd. Som gymnast i den här gruppen tar du själv ansvar för och förbinder dig att träna enligt GF:s regler gällande passning och säkerhet. Läs mer om GFs regler

 
Huvudsponsor
Gilla oss på Facebook!
Vi samarbetar med
Projekt