Kom och träffa några av våra gymnaster, anställda, gympaföräldrar och styrelserepresentanter. På söndag den 27 mars har vi vår egen Sportdag på Nova Lund. Detta gör vi i samarbete med Sportlotteriet vars lotter våra gymnaster och deras föräldrar kommer att sälja på plats på köpcentret. Mellan kl 11.00-15.00 är vi på plats i Intersports gamla lokaler (mitt emot restaurangerna). En av våra tävlingsgrupper kommer att ha uppvisning och visa lite vad de kan. Vi kommer också att ha vår klädprofil från Craft/Stadium på plats för er som vill passa på att prova kläderna.
Syftet med Sportdagar är att vi tillsammans med Sportlotteriet och Nova, skapa intäkter till föreningen, genom att vi på plats säljer en ny typ av skraplott, som är framtagen tillsammans med butikerna på Nova. Alla som köper lotten kommer att få ett femtiotal erbjudanden från butiker och restauranger, vilket skapar ett enormt mervärde och ger en otroligt lättsåld produkt.
Kom och stötta vår förening och passa på att titta på lite truppgymnastik på plats, lottförsäljningen sker på hela köpcentret.
Är du som gymnast eller förälder i vår förening intresserad av att hjälpa till och sälja lotter denna dag så hör av dig till vårt kansli; lugigymnastik@gmail.com
Mer att läsa om Sportlotten finns här www.sportlotteriet.se
Varmt välkomna!