Viktig information om våra föreningskläder

  • 28 aug 2020

Hej!

Ni har kanske sett de nya kläderna på en och annan gymnast och tränare, eller kanske redan beställt själva? Vi vill ju självklart att alla som vill ska kunna beställa från vår fina föreningsprofil. Information om hur ni gör går att läsa på vår webbsida under "KLÄDER" 

https://www.lugigymnastik.se/sida/?ID=10037

 

Det är glädjande att du som medlem nu kan gå direkt in på Stadium.se 

https://www.stadium.se/foreningar och beställa det mesta ur vårt sortiment och leveranstiderna har dessutom förkortats avsevärt. För tillfället har Stadium problem med vissa produktsidor, det handlar om att föreningsloggor fallit bort. För att undvika att ni ska få plagg utan loggor ber vi er att inte lägga beställningar på dessa plagg för tillfället. Exakt när detta blir löst vet vi inte, men vi meddelar er när det har löst problemet och det går att beställa igen. Det går naturligtvis bra att beställa de plagg som har loggor. 

 

Viktigt! Glöm inte "stöd din förening" under mina sidor som klubbmedlem i Stadium (inloggad). 

 

Glada gympahälsningar!

Jasminka Gabretensaye

Klädansvarig på Lugi Gymnastik